Faq

Jak działa Blogowisko.net?

Informacja o nowym wpisie na blogu Autora pojawia się w formie zajawki. Zawiera ona dane pochodzące ze źródła takie jak: tytuł wpisu, obraz/video, do 75 słów oraz tagi (jeśli wpis zawiera). Informujemy również z jakiego bloga pochodzi wpis. Aby Czytelnik mógł zapoznać się z pełną treścią posta musi wybrać zajawkę i przejść na stronę Autora.

Czy portal jest płatny?

Nie, rejestracja w bazie i wyświetlanie zajawek są bezpłatne. Nie musisz również umieszczać żadnych banerów czy linków na własnym blogu.

Jakie blogi znajdę?

Zrzeszamy blogi wszystkich typów, kategorii, niezależnie od platformy, stażu i ilości wpisów. Warunkiem publikacji jest zgłoszenie w naszym portalu.

Jak często aktualizowane są zajawki?

Proces aktualizacji wykonywany jest automatycznie co 4 godziny.

Mam dodatkowe pytania.

Odpowiedzi na więcej pytań znajdziesz również w sekcjach „Dla Blogerów” i „Dla Czytelników”. Jeśli jednak chciałbyś zadać inne pytania, skontaktuj się z nami pod adresem: kontakt@blogowisko.net.

Bardzo podoba mi się Wasz portal i chciałbym przyczynić się do jego rozwoju. W jakiej formie mogę Was wspomóc?

Niezmiernie nam miło i dziękujemy Tobie za wyróżnienie. Będziemy wdzięczni, jeśli zdecydujesz się wykonać dowolną formę promocji naszego portalu – polubisz nas na Facebooku, wspomnisz o nas w jednym z wpisów. Pozostawiamy Tobie pełną dowolność.

Jak mogę zgłosić blog?

Przejdź do zakładki zgłoś blog i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Maksymalnie po 2 dniach otrzymasz informację o wpisaniu do bazy.

Czy mogę zgłosić blog dowolnej kategorii?

Akceptujemy wszystkie blogi za wyjątkiem: spamu, pornografii oraz treści wulgarnych.

Czy mogę zgłosić więcej niż jeden blog?

Oczywiście, możesz zgłosić dowolną ilość blogów, których jesteś Właścicielem.

Jak poprawić dane o moim blogu?

Wypełnij ponownie formularz w zakładce zgłoś blog wpisując w „dodatkowych uwagach” zmiany jakie mają być wprowadzone. Możesz również przesłać nam informację bezpośrednio na adres: kontakt@blogowisko.net.

Co mam zrobić, aby wypisać blog z portalu?

Przykro nam, że chcesz opuścić nasze grono. Jeśli jednak już podjąłeś/podjęłaś tą decyzję napisz informację na adres: kontakt@blogowisko.net.

Dlaczego mój blog widnieje w portalu, chociaż go nie zgłaszałem?

Jeśli nie zgłosiłeś osobiście, musiał zrobić to ktoś inny – gratulujemy popularności. Oczywiście nie masz powodu do obaw, gdyż możemy usunąć go z bazy, wystarczy tylko wysłanie prośby na adres: kontakt@blogowisko.net. Zanim jednak zdecydujesz, czy nie warto skorzystać z dodatkowego miejsca do prezentowania twórczości?

Czy mój blog może zostać usunięty z portalu?

Twój blog może zostać usunięty, jeśli nie zastosujesz się do wytycznych z pytania „Czy mogę dodać blog dowolnej kategorii?”. Zawsze wysyłamy ostrzeżenie przed usunięciem, bo wychodzimy z założenia, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Czy są wymagania techniczne, które musi spełniać mój blog?

Abyśmy mogli wyświetlać zajawki Twoich wpisów, musisz mieć uruchomiony kanał RSS lub Atom. Domyślnie większość platform blogowych i systemów CMS ma je uruchomione. Jeśli nie masz pewności i nie wiesz jak sprawdzić, napisz do nas.

Czy po rejestracji, będzie wyświetlana informacja o wszystkich moich postach?

Początkowa ilość zajawek jest uzależniona od ilości wpisów w kanale RSS/Atom na Twoim blogu. Zazwyczaj jest to od 10 do 25 wpisów archiwalnych. Jeśli chciałbyś/chciałabyś, abyśmy wyświetlali informację o wcześniejszych wpisach, skontaktuj się z nami.

Czy moje posty muszą zawierać obrazek wyróżniający w kanale RSS?

Zalecamy stosowanie obrazków wyróżniających dla uatrakcyjnienia zajawek. Jeśli twój RSS nie posada ich wstawiamy obraz zastępczy. Obraz generujemy najczęściej na postawie Twojego logo. Możesz również podesłać dowolny obraz (jeden dla wszystkich zajawek).

Dlaczego zajawki z mojego bloga nie zawierają tagów?

Tagi muszą się znajdować w Twoim kanale RSS/Atom, aby były widoczne w zajawkach.

Jak długo będą widoczne zajawki moich wpisów?

Zajawki będą widoczne cały czas. Chyba, że:

  • wyślesz prośbę o usunięcie Twojego bloga,
  • zostaniesz usunięty z bazy za publikację treści niedozwolonych,
  • blog stanie się niedostępny w Internecie (zamknięcie bloga, domeny).

Czy mogę otrzymywać powiadomienia o nowych zajawkach?

Już niebawem uruchomimy wysyłanie powiadomień push.

Czy mam możliwość filtrowania zajawek?

Oczywiście. Zajawki możesz filtrować dowolnie, używając jednego z trzech wbudowanych mechanizmów:

  1. Filtrowanie po kategorii
  2. Filtrowanie po tagach
  3. Filtrowanie po autorze

Czy mogę wyszukiwać zajawki?

Jak najbardziej, Serwis posiada wyszukiwarkę z funkcją sugerowania, którą zresztą cały czas rozwijamy. Możesz wybrać jedną z sugestii lub  podać własne frazy.

Nie znalazłem ulubionych blogów, dlaczego?

Historia naszego istnienia jest krótka i być może Twój ulubiony Bloger jeszcze o nas nie wie. Powiadom go jak najszybciej.